Logo   ekonomicka správa       home
email
 
kameny
menu

 O mně
Minimalizovat

Vystudovala jsem účetnictví a propadla kouzlu jeho pravidel. Obdivuji dokonalost jeho systému! Když se dělá dobře – je vyrovnané a v nádherné harmonii. Před účetní, která má dar číst mezi řádky, se v něm nic neskryje.

Už jako malá jsem milovala všechno organizovat. Dlouhé hodiny jsem hrála svou vlastní hru „Na spořitelnu“. Vyrobila jsem si stohy kartiček se jmény klientů, seřazené pěkně podle abecedy :-). Připisovala jsem jim vklady a výběry, s pomocí pexesa pro ně organizovala výherní loterie, a už v druhé třídě jsem jim uměla z vkladů správně vypočítat úroky…
Čísla mě zkrátka fascinují a práce s nimi je pro mě odjakživa zábavou.

Svou účetní životní cestu jsem odstartovala složením maturitní zkoušky v roce 1996. V následujících pěti letech jsem se zdokonalovala ve vedení účetnictví pro fyzické i právnické osoby. V roce 2001 jsem se stala ekonomem střediska správy nemovitostí ve firmě SKANSKA, kde jsem se poprvé setkala nejen s vedením účetnictví společenství vlastníků jednotek, ale také s kompletními službami správy nemovitostí. Tehdy jsem si také ve svém prvním vlastním bytě vyzkoušela, jaké je to v kůži člena výboru společenství. A pochopila jsem, že administrativní správa a účetnictví společenství vlastníků mně baví stejně, jako moje nejmilejší dětská hra.

Úspěšně jsem absolvovala na Vysoké škole informatiky a ekonomie, magisterský titul jsem pak získala na Vysoké škole obchodní. Publikuji odborné články k problematice administrativní správy a účetnictví společenství vlastníků.

Opravdu mě těší, že od roku 2001 mám stabilní portfolio spokojených klientů z řad společenství vlastníků a bytových družstev, kterým vedu jejich účetnictví a zpracovávám rozúčtování nákladů na služby. Mí klienti mohou potvrdit, že jsem vždy dbala na vysokou kvalitu práce, osobní přístup a neustálé vzdělávání. Mezi mé klienty patří například Společenství pro dům Boloňská 604, Praha 10 (93 jednotek), Společenství pro dům čp. 450 v Rokytnici nad Jizerou (83 jednotek), Společenství vlastníků jednotek Mohylová 1965 (83 jednotek) nebo Bytové družstvo Nedašovská 351-352, Praha 5-Zličín (28 jednotek).

Za potvrzení svého dlouholetého snažení považuji den 26. 6. 2018, kdy jsem byla jmenována prvním soudním znalcem se specializací na účetnictví společenství vlastníků a bytových družstev v České republice, konkrétně v oboru Ekonomika se specializací na účetnictví společenství vlastníků a bytových družstev v České republice. Zároveň jsem byla jmenována znalcem v oboru Ekonomika se specializací na rozúčtování nákladů na služby spojené s užíváním jednotek ve společenstvích vlastníků a bytových družstvech a výpočet nájemného. V seznamu znalců mne najdete kliknutím na tento odkaz: Ing. Věra Bugárová – znalec pro SVJ.

Protože mám osobně vyzkoušeno, že účetnictví společenství vlastníků a správu bytových domů jde dělat transparentně a kvalitně, myslím si, že by kvalitní práce měla být v tomto oboru standardem.

Aby předsedové a členové výborů společenství vlastníků, vlastníci bytů, ale také zájemci o koupi bytu ve společenstvích vlastníků měli možnost ověřit si, zda JEJICH společenství vlastníků plní své povinnosti, vytvořila produkt, který jim na tuto otázku dá jasnou odpověď - Odborné posouzení plnění zákonných povinností společenství vlastníků. Zkontroluji za vás, jak na tom VAŠE společenství opravdu je. A dám vám to černé na bílém.

Pokud váháte, zda je tato služba vhodná pro vás, tak si odpovězte na následující otázku: Pokud ve VAŠEM společenství není v pořádku ani to málo, co ukládá zákon (a hrozí vám za to nemalá pokuta...), tak jak můžete věřit, že jsou v bezpečí vaše peníze uspořené na fondu oprav? Opravdu je o váš dům dobře postaráno? Získejte jistotu. Jde totiž o vaše peníze a především - o váš domov.


Hledáte-li dobrou a kvalifikovanou účetní pro své společenství vlastníků, která rozumí i administrativní správě domu (předpis záloh na služby, vyúčtování záloh na služby, tvorba rozpočtu, hospodaření SVJ, atd.) pak jste na správné adrese. Mé služby jsou vhodné pro domy, které si technickou správu (tj. opravy a údržbu domu) zajistí buď prostřednictvím externího technika nebo vlastními silami. Několikaleté zkušenosti mi totiž ukázaly, že v domech, kde není správce neomezeným vládcem (správce pro věci technické a správce pro věci administrativní a ekonomické jsou nezávislé právnické nebo fyzické osoby a musejí spolupracovat a navzájem se kontrolovat) funguje správa domu mnohem efektivněji a bezproblémověji, než v domech, kde kompletní správu domu zajišťuje jedna právnická nebo fyzická osoba. U menších domů zase platí, že vy - vlastníci, máte k domu bližší vztah a často víte nejlépe co váš dům po technické stránce potřebuje. Tento způsob správy domu funguje bez problémů a ke spokojenosti vlastníků již řadu let, jak ve velkých, tak v malých domech.

Za vedení účetnictví společenství vlastníků včetně administrativní správy domu (tj. zpracování rozpočtu společenství, nastavení měsíčních předpisů, průběžné zpracování plateb, přehledu dlužníků a pravidelné upomínání a následné zpracování ročního vyúčtování) si účtuji paušální cenu ve výši 180,- Kč za bytovou/nebytovou jednotku měsíčně.


Pokud nejste spokojeni se současnou správou vašeho domu, nebojte se zavedený způsob změnit. Naše spolupráce pro vás může být tím správným řešením. Individuální přístup a odbornost je zárukou spokojenosti mých klientů.

 

                                                                                Ing. Věra Bugárová

 


 

Současná situace u nás i ve světě mi není lhostejná. Proto část prostředků, které díky svým klientům získám, předávám prostřednictvím darů nadacím...

 

Uložit

     
Zaregistrovat se   Přihlásit se