Co právě dělá správce vašeho domu? Pondělí 10.2.2020

Jako každý měsíc jsem v prvním týdnu sypala do účetnictví jeden výpis za druhým. Koncem týdne dorazily přehledy SIPO plateb od České pošty a já postupně u všech klientů zpracovala měsíční inventarizaci. V tuto chvíli už všichni mí klienti mají k dispozici přehledy dlužníků (naštěstí je jich jen pár) a upozornění na nedoplatky už dorazily k těm, kteří své platby neuhlídali.

Tento týden je na programu práce, na kterou je sice ještě čas, ale vzhledem k tomu, co všechno je přede mnou, je fajn si udělat fóra. Vždy jednou ročně jsou SVJ-čka, která vyplácí členům statutárních orgánů odměny (nebo mají nějaké zaměstnance), povinna podat vyúčtování daně ze závislé činnosti a vyúčtování daně srážkové (přesně tedy daně vybírané zvláštní sazbou daně, ale já píšu pro lidi, takže daně srážkové ;-))

A kolik vlastně na splnění této povinnosti ještě zbývá času?

Pokud je vaše SVJ přihlášeno k dani ze závislé činnosti, musíte letos vyúčtování této daně za rok 2019 podat nejpozději 2. 3. 2020 (pokud vyúčtování podáváte elektronicky, stačí ho podat 20. 3. 2020).

Pokud je vaše SVJ přihlášeno k dani srážkové, musíte letos vyúčtování této daně za rok 2019 podat nejpozději 1. 4. 2020.

Zajímá vás, co je aktuálně důležité mít hotovo, pokud chystáte ve vašem SVJ vyúčtování služeb? Odpověď najdete v seriálu “Jak na vyúčtování v SVJ”, který vychází na mém webu pravidelně každou středu. Aktuálně je dobré mít připravené a zkontrolované náklady k vyúčtování.

Tak já jdu na to! Užijte si pohodové pondělí 😉