O mně

O mně

Jsem odborník na účetnictví bytových domů a mým cílem je, ať se vám skvěle bydlí. Pomáhám členům výborů společenství vlastníků starat se o jejich domy tak, aby jejich obyvatelé byli spokojení. A často také napravuji to, co se při správě některých domů nepovedlo. Protože si přeji svět, ve kterém se spokojeně bydlí, specializuji se především na mentoring členů výborů SVJ.

Výsledkem mé spolupráce se zástupci vlastníků jsou jasně a srozumitelně nastavená pravidla a úkoly pro správu a účetnictví SVJ a to i pro správní/účetní firmu mého klienta. Učím vás, jak proniknout do řízení domu, jak si stanovit priority a nastavit kontrolní mechanismy.

Dělím se s vámi o zkušenosti z více než 20 let praxe v účetnictví a správě bytových domů i ze soudních síní, kterou jsem získala během působení jako soudní znalkyně se specializací na účetnictví společenství vlastníků. Společenství vlastníků znám ze všech možných pohledů (vlastníka, člena výboru, profi předsedy, správce, účetní, dodavatele, soudního znalce, konzultanta,…).

Jsem tu proto, ať se vám skvěle bydlí! 😉.

Jsem opravdu hrdá na to, že více než 80 % mých klientů se mnou spolupracuje déle než 10 let.

✅ Daří se mi podpořit vás při řízení vašeho SVJ a nastavit efektivní systém spolupráce s vašimi partnery
✅ Umím poznat, za co vašemu SVJ hrozí pokuty
✅ Mám řešení na trable s dlužníky
✅ Dokážu určit slabá místa ve vašich stanovách a poradit, jak je upravit tak, aby vám kryly záda
✅ Mám talent najít zřejmé chyby v účetnictví a opravit je

Mé články na LInkedIN můžete sledovat přes #aťsevámskvělebydlí a #proSVJ.

Můj styl práce

Spolupráci vždy začínám tím, že se vás hodně ptám. Vyslechnu vaše potřeby a představy o ideálním fungování vašeho domu a SVJ. Nabídnu vám obvykle několik cest a možných řešení vašich otázek nebo problémů. Respektuji vaši cestu a rozhodnutí. Předkládám vám výhody, souvislosti i možná rizika, které je dobré si uvědomit. Společně pak nastavujeme potřebné dokumenty, procesy a činnosti vašemu SVJ přesně na míru vašemu domu. Bereme věci jednu po druhé od nejdůležitějších, po ty, které nejsou tak zásadní (i tady zohledňuji jedinečnost vašeho SVJ). Učím vás, jak proniknout do řízení domu, jak si stanovit priority a nastavit kontrolní mechanismy. Abych dobře pochopila potřeby vašeho domu a jeho obyvatel, využívám koučovací přístup a techniky.

Pracuji s předsedy a členy výborů společenství vlastníků, kteří chtějí mít činnosti ve svém domě pod kontrolou, řešit je v souladu se zákonem a přitom efektivně. Mám talent vidět chyby v řízení a v účetnictví SVJ a nabídnout možnosti jejich řešení. Záleží mi na tom, aby si mí klienti mohli bydlení užívat a nestresovat se z řady povinností, které jako členové výboru SVJ mají.

 

Blížící se semináře:

Přednášky pod hlavičkou firmy VOX nebudou v roce 2022 z osobních důvodů vypsány.

Řekli o mně:

S paní Věrou Bugárovou spolupracujeme již od vzniku SVJ tj. od června 2006 a o změně neuvažujeme. S poskytovanými službami jsme velmi spokojeni. Především oceňujeme osobní přístup, dlouhodobě kvalitní poskytované služby a dobré odborné znalosti paní Bugárové.

Ing. Jan Škurek

předseda výboru společenství vlastníků v Rokytnici nad Jizerou

Paní Bugárovou jsme oslovili, protože jako SVJ nově vzniklé transformací BD jsme potřebovali nastavit procesy a pravidla od nuly. Zároveň jsme měli velice specifické požadavky, kdy jsme vlastně ani sami nevěděli, zda a jak to udělat. Bylo úžasné, jak paní Bugárová dokáže porozumět komplexním problémům, najít řešení a ještě jej srozumitelně komunikuje výboru i shromáždění. Díky ní ušetříme stovky tisíc ročně. Rozhodně doporučuji.

Dominik Peťko

předseda výboru Společenství vlastníků na Praze 2

Jsem nesmírně ráda, že jsme získali takovouto fundovanou poradkyni. Dokázala najít skuliny ve Stanovách a opravit je tak, abychom mohli vést naše SV efektivně a pomohla nám připravit rozpočet, který slouží vlastníkům k fundovanému rozhodování, jak nakládat pečlivě s finančními zdroji SV a plánovat do budoucna.

Zlata Botero Vašková

předsedkyně společenství vlastníků a jednatelka Sousede.cz